طراحی کابینت

انواع پنجره برای منازل

انواع پنجره برای منازل

انواع پنجره برای منزل و انتخاب درست آن بسیار مهم است چرا که منظره و هوای سالم برای هر خانه ای بسیار اهمیت دارد.یکی از مسائلی که باید در هنگام بازسازی و یا ساخت خانه به آن توجه داشت پنجره های خانه هستند.انتخاب مدل و مکان پنجره بسیار مهم است.پنجره ها مانند دیگر قسمت های خانه دارای سبک های مختلفی هستند که با توجه به سلیقه و سبک خانه باید انتخاب شوند . 

پنجره های دوقلو یا تکی:

استفاده ی این نوع از پنجره ها در سبک دکوراسیون قدیمی استفاده میشود و بیشترین کاربرد را دارد.این نوع پنجره ها از جنس وینیل و گران ترین آنها از چوب ماهون میباشد.پنجره های دوقلو بصورتی است که قسمتی از آن تنها بصورت عمودی جا به جا میشود.

پنجره های کشویی :

استفاده ی این نوع از پنجره ها در سبک دکوراسیون روستایی کاربرد دارد و مانند پنجره های دوقلو قسمتی از آن باز و بسته میشود با این تفاوت که پنجره های کشویی بصورت افقی جا به جا میشوند.پنجره های کشویی یکی از انواه پنجره برای منزل شما هستند و جنس بکاررفته در این پنجره ها از وینیل و یک شیشه صیقلی است.

پنجره های لولادار :

استفاده این نوع از پنجره هم در سبک دکوراسیون مدرن و هم سنتی کاربرد دارد.جنس این پنجره ها از فلزات است و به علت حالت مکانیکی باز وبسته شدن با یک دستگیره از هزینه بالاتری برخوردار است.پنجره های لولادار از دو طرف بصورت کامل رو به بیرون باز میشوند.

پنجره های حفاظتی :

استفاده از این نوع از پنجره در سبک دکوراسیون مدرن و سنتی است.مزیتی که این نوع پنجره ها نسبت به دیگر انواع پنجره ها دارند این است که به سمت بالا باز میشوند و هنگام باران نیز میتوانید پنجره را بازکنید.هزینه این سبک از پنجره ها به دلیل حالت مکانیکی و بازشدن با دستگیره بالا است.

انواع پنجره برای منازل

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *